O firmie Gardner Denver

Początki amerykańskiego koncernu Gardner Denver sięgają roku 1859, kiedy to Robert Gardner założył w Teksasie firmę specjalizującą się w dostarczaniu pomp wykorzystywanych  w silnikach parowych.

Na przełomie wieków technologia stosowana przez firmę Gardner znalazła zastosowanie przy wydobyciu ropy naftowej i gazu, co przyczyniło się do dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa. W tym czasie rozpoczęto również produkcję sprężarek i kompresorów dla szybko rozwijającego się przemysłu w Stanach Zjednoczonych. W roku 1927 doszło do fuzji z firmą Denver Rock Drill, która do tej pory była jednym z najlepszych dystrybutorów wyrobów firmy Gardner.

Utworzenie nowego, prężnego przedsiębiorstwa pod nazwą Gardner Denver zaowocowało w 1943 roku jego wejściem na giełdę w Nowym Jorku. W latach 50-ych znana z innowacyjności i doskonałej jakości wyrobów firma była już światowym potentatem w swojej branży, co skłoniło ją do rozszerzania skali i obszaru swojej działalności poprzez przejęcie licznych mniejszych firm. W chwili obecnej koncern Gardner Denver jest właścicielem 23 przedsiębiorstw na całym świecie, które posiadają w sumie 40 zakładów produkcyjnych, a przedstawicielstwa koncernu znajdują się w 33 krajach. Wszystko to sprawia, że Gardner Denver jest globalnym liderem w produkcji najwyższej klasy sprężarek śrubowych, tłokowych, łopatkowych wraz z systemami chłodzenia, kompresorów do rozładunku i załadunku produktów sypkich, granulowanych i płynnych.

Jedną z firm wchodzącą w skład grupy Gardner Denver jest angielskie przedsiębiorstwo Drum, którego początki sięgają roku 1892. Firma Drum w latach 60-ych, jako pierwsza rozpoczęła masową produkcję sprężarek bezolejowych dla branży transportowej. Dostarczanie kompletnych układów do rozładunku i załadunku materiałów sypkich i płynnych dla transportu samochodowego stało się główną specjalizacją firmy Drum, a sama marka jest symbolem wykorzystania najnowocześniejszej technologii i najwyższej jakości prduktów.