Jakość Binotto

W 1950 roku firma BINOTTO rozpoczęła w pierwszym zakładzie położonym niedaleko Vicenzy produkcję siłowników przeznaczonych na rynek pojazdów przemysłowych, szybko stając się marką wzorcową na rynku włoskim, osiągając tam pozycję lidera. W latach sześćdziesiątych jakość spod znaku Binotto dotarła do angielskich, holenderskich i niemieckich producentów nadwozi. Przez kolejne lata właśnie to wydarzenie stało się mocną podstawą rozwoju eksportu. W tym okresie firma MARIZ z siedzibą w miejscowości Fontaniva koło Padwy rozpoczęła produkcję siłowników teleskopowych przeznaczonych do lekkich wywrotek, również bardzo szybko stając się wiodącą marką we Włoszech a w następnej dekadzie także na arenie europejskiej.

W 1994 firmy BINOTTO i MARIZ połączyły się, tworząc poważną i stabilną grupę, która jako jedyna w Europie projektuje i produkuje tak wiele siłowników teleskopowych w tak szerokim asortymencie i jest do tego w stanie sprostać bardzo szerokiemu zakresowi wymogów nośnościowych zamykającemu się w przedziale od 2 do 100 ton. Wysoki wzrosty produkcji w kolejnych latach udało się osiągnąć dzięki nowej fabryce BINOTTO wybudowanej w Dueville. Wielkie znaczenie dla rozwoju firmy miały także duże inwestycje, które w dwóch zakładach należących do firmy umożliwiły zakończenie procesu automatyzacji linii produkcyjnych wykorzystujących roboty, obrabiarki numeryczne i automatyczne urządzenia spawalnicze. Kolejna nowa fabryka rozpoczęła działalność pod Padwą w 2007 roku.

W chwili obecnej BINOTTO to wiodąca na rynku grupa oferująca systemy hydrauliczne przeznaczone do wywrotek, naczep i przyczep. Za pośrednictwem firm zależnych, sieci autoryzowanych dealerów i wyspecjalizowanych warsztatów BINOTTO działa w ponad 100 krajach na całym świecie. Trzy zakłady produkcyjne dysponują najnowocześniejszymi i w pełni zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi o wydajność wynoszącej ponad 130 000 urządzeń rocznie.

Dzięki strategii korporacyjnej, wyczuleniu na potrzeby Klientów oraz wysokiej kulturze pracy firma BINOTTO osiągnęła na rynku pozycję lidera i dziś każdemu Klientowi standardowo może zapewnić wysokowydajne i długotrwałe w użytkowaniu produkty.