Stanowisko testowe zasilacz 15KW z pompą tłoczkową 60l/min o zmiennym wydatku 4 sekcje z LS
TYP ZASILACZA | STACJONARNY |
---|---|
kod art. | H-ZK223 |
dostawa | 1-2 dni |
Producent | MOTOART |
35 547,00 zł
28 900,00 zł
Zamów telefonicznie
607 216 427
krzysiek@motoart.slask.pl
Podaj numer katalogowy H-ZK223
Stanowisko testowe zasilacz 15KW z pompą tłoczkową 60l/min o zmiennym wydatku 4 sekcje z LS
Prezentowany zasilacz hydrauliczny to nowoczesne stanowisko testowe układów hydraulicznych przemysłowych z linią LS, szerowkim zakresem przepływu i ciśnienia pracy.
Moe być równiez wykorzystane jako energooszczędny i wydajny zasilacz zbudowany na bazie pompy o zmiennej wydajności i rozdzielacza hydraulicznego proporcjonalnego.
Czym nowe rozwiązaniu różni się od klasyka:
- WYSOKA SPRAWNOŚĆ UKŁADU: duża pompa o zmienj wydajności z regulatorem mocy.
Pompa, dzięki nowoczesnemu regulatorowi mocy, dopasowuje swoją wydajność do aktualnego ciśnienia w danej chwili tak, aby maksymalnie wykorzystać dostępny moment obrotowy silnika elelktrycznego - ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ: linia wykrywania obciążenia LS
Rozdzielacz proporcjonalny z linia LOAD SENSING (wykrywanie obciążenia) pozwala na sterowanie wydatkiem pompy hydraulicznej proporcjonalnie do zapotrzebowania w danej chwili. Mając pompę o wydajności 60l/min i wykonując precyzyjny ruch (do którego wystarczy nam niewielka prędkość siłownka), regulator LS ustawia wydatek pompy na konkretną wartość, zadaną przez rozdzielacz w danej chwili. W klasycznym rozwiązaniu nadmiar oleju krążyłby w układzie (poprzez zawór przciążeniowy) zwiększając temperaturę oleju i zużycie energii. - DUŻA UNIWERSALNOŚĆ: nawet przy niewielkim silniku elektrycznym możemy uzyskać dużą rozpiętość parametrów: przepływ i ciśnienie.
W sytuacjach kiedy potrzebna jest duża prędkość siłownika przy niewielki ciśnieniu (w ruchu dostawczym czy powrotnym) możemy uzyskać nawet 60l/min.
W tym samym układzie, w ruchu roboczym, uzyskujemy wysokie ciśnienia (oczywiście z mniejszym wydatkiem). Co ważniejsze - zmiana proporcji parametrów: ciśnienie-przepływ jest bezstopniowa. - PRECYZJA STEROWANIA: sterowanie zawórwno ciśnieniem (siłą nacisku na siłowniku) jak i wydatkiem pompy (prędkością ruchu siłownika). Przy niewielkiej modernizacji rozdzielacza sterowanie może odbywać się elektrycznie. Wtedy rządaną pędkość i siłę nacisku uzyskujemy poprzez zadanie odpowiednich wartości sygnałów analogowych, do wyboru 0-5V, 0-10V lub 4-20mA.
To z kolei daje możliwość zautomatyzowania swojego procesu produkcji. - ZBIORNIK O PODSTAWIE PALETOWEJ: ułatwia transport zasilacza wózkiem widłowym. Opcjonalnie może być również wyposażony w koła jezdne (aluminiowo-poliuretanowe).
Zasilacz taki charakteryzuje się równiez wyższą kulturą pracy, żywotnością i wydajności, od tradycyjnych zasilaczy dwupompowych.
BUDOWA ZASILACZA:
- silnik elektryczny SIEMENS 15kW 400V, 1450/min
- pompa tłoczkowa 60l/min o zmiennym wydatku
- regulatory: moc, przepływ, ciśnienie, LS
- rozdzielacz proporcjonalny 4 sekcyjny z LS
- sterowanie przepływu: 2 cewki PWM 24VDC
- zawór ciśnienienia max: 250 bar
- zbiornik stalowy 200L lakierowany proszkowo
- filtr ciśnieniowy z wkładem z włókniny 10mikro
- filtr powrotny z wkładem z włókniny 10 mikro
- czujniki monitorujące właściwe parametry pracy:
- czujnik optyczny zabrudzenia filtra ciśnieniowego
- wskaźnik zabrudzenia filtra powrotnego
- wskaźnik temperatury oleju z sondą
- elektryczny czujnik minimalnego poziomu oleju
- Zestaw szybkozłączy rolniczych